Vyberte najpredávanejšie produkty kategórie podlahové izolácie ✅ Hľadajte podľa parametrov ✅ Najlacnejšie na NajNakup.sk ✅ Vidaxl a iné
Podľa dnešných štandardov a z hľadiska úspory energie je tepelná izolácia podláh nutnosťou – môže zabezpečiť úsporu až 10%. Pôsobí tiež ako akustický izolátor a pomáha chrániť interiér pred prípadným šírením požiaru. Hodnoty tepelných odporov konštrukcií sú stanovené normou, je však dobré používať účinnejšie izolácie, aby ste si komfortné bývanie mohli vychutnať aj v budúcnosti.

Postup pri určovaní správnej hrúbky tepelnej izolácie
  • vypracovanie kompletného tepelnotechnického prepočtu (zohľadní stav stavebných konštrukcií, teplotnú oblasť objektu, účel miestností),
  • zvolenie vhodného typu izolácie,
  • návrh zodpovedajúcej plávajúcej podlahy (podľa zaťažovacích podmienok, závislých na účele využívania miestnosti či objektu),

čítať viac ...
top 1

Naše jamkované drenážne fólie sú ideálne na oddelenie pôdnej vrstvy a základových múrov a poskytujú perfektnú ochranu základových múrov budovy. Môžu tiež slúžiť na odvodnenie a vonkajšie ...

od 52.20
ponúkajú 2 obchody Kde kúpiť
Tepelnú pohodu vo všeobecnosti zaručí teplota podla v rozmedzí 18 – 25 °C. Pri podlahovom kúrení môže atakovať 30°C, v kúpeľni ju môže aj mierne presahovať. Privysoké teploty sa neodporúčajú kvôli strate odolnosti organizmu.

Vlastnosti, ktoré by mal izolačný materiál spĺňať
Bez ohľadu na typ by podlahové izolácie mali mať niekoľko, nazvime ich základných, funkcií:
- nízky súčiniteľ tepelnej vodivosti (=výborné izolačné vlastnosti),
- nehorľavosť (prevencia proti šíreniu požiaru),
- dobrá zvuková izolácia,
- zdravotná nezávadnosť,
- tvarová stálosť,- nenasiakavosť.

Používané podlahové izolácie
  • Expandovaný polystyrén – cenovo výhodný a ľahký, vďaka čomu sa s ním dobre manipuluje pri montáži. Tvarovo stály a dostatočne odolný voči „zubu času“aj hnilobe. Obmedzene prepúšťa paru a je väčšinou horľavý, no vyrába sa aj v tzv. „samozhasínajúcej“ úprave. Menšou nevýhodou je jeho nasiakavosť a takmer nulová odolnosť voči teplotám nad 70°C.
  • Extrudovaný polystyrén – je pevnejší a neprepúšťa vodnú paru. Je síce drahší, vyznačuje sa ale aj lepšími termoizolačnými vlastnosťami ako expandovaný polystyrén. 
  • Minerálna vlna – patrí sem kamenná vlna a sklená vlna (tá je ľahšia a ľahšie sa stláča, vysoká paropriepustnosť, výborné akustické vlastnosti). Kamenná vlna je nehorľavá, zdravotné neškodná a výborne prepúšťa paru (nízky difúzny odpor, čo umožňuje interiéru dýchať. Skvele izoluje teplo aj hluk, odoláva plesniam aj hmyzu, nesmie však prísť do kontaktu s vodou.
  • Polyuretán – PUR striekaná izolácia predstavuje tepelnú aj zvukovú formu izolácie. Ide o materiál s otvorenou bunkovou štruktúrou, odolný voči vysokým aj nízkym teplotám, plesniam a hnilobe.


26.9.2017